INFORMACE

Novinkou letošního roku jsou témata jednotlivých víkendových soustředění.

Pro Vaše děti jsme připravili 7 dvoudenních soustředění. Každé z nich bude zaměřené na jednu část hry mezi odpalištěm a jamkou.

Neznamená to však, že bychom celé soustředění byli jen na grýnu nebo na odpališti. V dopoledních hodinách se zaměříme více na danou část hry a odpoledne se přejde do všeobecného rozvoje nejenom golfových dovedností.


 

Témata

Jak jistě všichni dobře víme jedna z nejdůležitějších částí hry. Rozdíl mezi dobrými a nejlepšími hráči velmi často bývá ve schopnosti proměnit důležité putty na posledních jamkách turnaje. Není to však pouze o patech proměněných, ale také o těch prvních. Nejdůležitější u patů je kontrola rychlosti respektive vzdálenosti. Proto většina cvičení, která budeme na patování dělat budou zaměřena na tuto část.

Přihrávky kolem jamkoviště - zbraň v rukou zkušených a trénovaných, katastrofa v rukou lajků. Znáte to: jednoduchý desetimetrový chip po rovině z ferveje, vezmete si do ruky svou oblíbenou “šedesátku”, jeden dva perfektní cvičné švihy, postoupíte k míčku a zarejete hůl do země a míček se odkutálí maximálně 2 metry před Vás. Kde se stala chyba? To přece není možné, tak krásné cvičné švihy… To jsem si určitě vyplácal, příště je neudělám! Při další přihrávce Vám hlavou projede vzpomínka na posledního “krtka” a další pokus o chip končí krásnou českou topinkou do písku za grýn no a teď teprve vzniká problém…

Poznáváte se? Kde tedy nastala ta chyba? Ještě předtím než jste vůbec došli k míčku, na krátký 10 metrový chip po rovině z 99,9% případů nebudete potřebovat 60° wedge, vezměte sedmičku železo a míč k jamce dokutálejte. Ano není to tak efektní jako vysoká rána šedesátkou, která padne k tyči a zůstane tam stát. Ale ruku na srdce, kolikrát se Vám to na hřišti povedlo?

Během soustředění se tak nebudeme zaměřovat pouze na provedení jednotlivých ran, ale také nad přemýšlením před jejich zahráním.

Jak už název napovídá jde o záchranu výsledku při zkažené ráně. Anglický výraz “scrambling” je zjednodušeně řečeno statistický údaj, udávající schopnost hráče skórovat či neztratit při netrefení grýnu neboli zahrát jednu ránu z místa, na kterém jsem a jeden pat. Patří sem veškeré rány do 50 metrů kolem jamky. To znamená všechny výše uvedené rány plus rány z dlouhé trávy, písku, přestřelování překážky, rány z lesa, apod.

Golf není pouze o ranách kolem jamkoviště, ale také o dlouhých ranách. Většina z TOP10 hráčů světa také vévodí tabulkám nejdelších hráčů světa. Ale není to pouze o tom dokázat napálit míč 300 metrů z odpaliště. Do tohoto druhu úderu výrazně zasahuje takzvaný “course management” neboli rozvrhnutí hřiště. Ještě předtím než odpálím první ránu na jamce bych se měl zamyslet odkud chci hrát druhou a kde je největší nebezpečí. Ne vždy je totiž výhra na 350 metrové jamce hrát druhou ránu z 50 metrů a ne vždy je to reálné.

Pro tuto sezónu budou jednotlivá víkendová soustředění zaměřena na určitou golfovou oblast. Podrobnosti o tématech zveřejníme začátkem dubna.
SOBOTA
9:00 Sraz u klubovny
10:00 - 12:20 Hra na hřišti (svačina do bagu)
12:30 - 13:00 Oběd
13:00 - 13:45 Polední klid (přesun na driving)
13:45 - 14:45 Driving range, dovednostní soutěže
14:45 - 15:00 Svačina
15:00 - 16:30 Chip a Putt
16:30 Závěr dne
NEDĚLE
11:00 Sraz na Driving Range
11:00 - 11:45 Zahřátí a rozehrání
11:45 - 12:30 Patovací soutěže
12:30 - 13:00 Oběd
13:00 - 13:45 Polední klid
13:45 - 14:45 Dovednostní soutěže
14:45 - 15:00 Svačina
15:00 - 15:30 Rozehrání na turnaj
16:00 - 18.00 Turnaj (svačina do bagu)
18:30 Vyhlášení a zakončení programu

  Jedná se o modelový program. Přesný časový harmonogram zasíláme účastníkům týden před soustředěním.

Program je vždy přizpůsoben dle věkové kategorie a dovednosti dětí.

Strava během celého soustředění zajištěna:
 • dopolední a odpolední svačina
 • oběd formou poledního meny v restauraci Golf Club Štiřín
 • dostatečný pitný režim
 
Golfové vybavení:
 • vlastní míče (alespoň 10 na každý den)
 • golfové hole (po domluvě možnost zapůjčení)
 • golfový vozík pokud máte
 • deštník
Ostatní:
 • lahev na pití a krabička na svačinu
 • nepromokavé boty (popřípadě náhradní)
 • oblečení do deště
 • náhradní oblečení dle Vašeho uvážení
 • kšiltovka

REZERVACE

Cena zahrnuje

  • stravu (dvě svačiny, oběd, pitný režim)
  • poplatek za hřiště
  • míče na driving
  • turnaj víkendového soustředění
   *při rezervaci soustředění jste na nej automaticky přihlášeni

Pokud nechcete využít rezervaci online, lze se na víkendové soustředění přihlásit také vyplněním přihlášky, kterou odevzdáte trenérovi.